SAGE Research Methods - Books & Reference (Core)

Discovery.muni

SAGE Research Methods je obsáhlá knihovna výzkumných metod s více než 1000 knihami, referenčními díly, články z časopisů a instruktážními videi od předních světových vědců z oblasti sociálních věd. Slouží vědcům a studentům jako zdroj informací o kvantitativních, kvalitativních a kombinovaných metodách výzkumu. Nabízí více než 100 000 stránek z publikací vydavatelství SAGE, které se zabývají metodami výzkumu. Díky tzv. visual method map mají uživatelé jedinečnou možnost prozkoumat propojení mezi více než tisícovkou metod, teorií a termínů.

SRM je netradiční databází knih, příruček, encyklopedií, časopisů, videí a podcastů, které pomáhají vědcům i studentům při práci s jejich výzkumem, zejména:

  • Jakou metodu vybrat?
  • Jak se správně ptát?
  • Jak efektivně sbírat data?
  • Jak výsledky analyzovat?

Zahrnuty jsou obory: antropologie, historie, geografie, ekonomika, management, marketing, obchod a řízení, inženýrství, technika, komunikační a mediální studia, kriminologie a soudnictví, medicína, zdravotnictví a ošetřovatelství, počítačová věda, matematika, politologie a mezinárodní vztahy, psychologie, poradenství a psychoterapie, sociální práce, sociologie, sociální politika a veřejná politika, vzdělávání.

Soubory ke stažení vztahující se ke zdroji:

Dodatečné informace o zdroji
Dodatečné info ke zdroji:
CzechELib logo
Přístup k tomuto informačnímu zdroji je podpořen z prostředků projektu OP VVV CzechELib.