e-prezenčka s e-výpůjčkou

Prostřednictvím služby e-prezenčka s e-výpůjčkou mají uživatelé MU přístup k více jak 10 tisícům naskenovaných titulů nejčastěji půjčované studijní literatury z fondu knihoven Masarykovy univerzity. E-výpůčka je elektronický ekvivalent klasické fyzické prezenční výpůjčky: prostřednictvím počítačové sítě si oprávněný uživatel MU může vypůjčit na omezenou dobu (aktuálně 4 hodiny) sken knihy. V každém okamžiku může mít uživatel elektronicky vypůjčenou jen jednu knihu, po vrácení e-výpůjčky si může vypůjčit další.

E-prezenčka s e-výpůjčkou je dostupná v https://katalog.muni.cz:

  1. Kliknutím na odkaz "Filtr e-prezenčka" vyfiltrujete ze všech cca téměř 900 tisíc záznamů knižních titulů MU jen ty, které jsou dostupné pro e-výpůjčku.
  2. Po rozkliknutí záznamu vybraného titulu se v podrobnostech knihy zobrazí odkaz "Eprezenčka (přihlášení UČO a skundární heslo)"
  3. Po přihlášení uživatele a pokud je některý z výtisků knihy volný, je vám sken knihy vypůjčen na dobu nejvýše 4 hodin.
  4. Po uplynutí časového limitu (nebo dřívějším vrácení e-výpůjčky) si můžete e-vypůjčit další knihu.

E-výpůjčka je dostupná uživatelům MU bez ohledu na nouzový stav pandemie COVID-19 v ČR.

Dalším vydatným zdrojem dostupných e-knih pro distanční studium je sbírka "Národní digitální knihovna pro díla nedostupná na trhu" (NDK-DNNT), která umožňuje přístup k plným textům českých knih vydaných do roku 2000, které již nelze obstarat v běžné obchodní síti nebo jako e-knihu (jde o cca 150.000 českých knižních titulů).


Dodatečné informace o zdroji
  • Charakteristika: přístup k naskenovaným knihám z knihoven MU
  • Obory: multioborový zdroj
  • Typ zdroje: fulltextový
Dodatečné info ke zdroji: