21.2.2013
Ebrary - osobní účet

Tento týden došlo ve zdroji ebrary u osobních účtů k přechodu na jednotné univerzitní přihlašování přes systém Shibboleth (na přihlášení je třeba použít univerzitní UČO a sekundární heslo). Uživatelé, kteří již svůj stávající účet mají, mohou požádat o jeho migraci na účet shibbolethový. Postup je následující:

1. přihlaste se (Sign In) na osobní účet u ebrary přes Shibboleth (UČO a sekundární heslo)
  2. dole na stránce zvolte odkaz Technical support
  3. vyplňte formulář
    • povinná pole jméno, příjmení a e-mail
    • jako User type zvolte "Library user"
    • do pole Subject zadejte text "Bookshelf migration request"
    • do pole Describe details uveďte text v přibližně následujícím znění:
      "Please migrate my old account to the Shibboleth one. Here are my old account details:
      User name: <vaše uživatelské jméno použité u původního účtu>
      User email: <váš e-mail, pod kterým jste si původní účet registrovali>
      Institution: Masaryk University, Brno, Czech Republic"
    • pokud si vaše původní uživatelské jméno nepamatujete, pak tuto skutečnost uveďte (např. "I do not know my user name" nebo podobně).
  4. odešlete vyplněný formulář tlačítkem Submit...
  5. technické oddělení by mělo během do dvou pracovních dnů zareagovat a účet převést

V případě potíží se obracejte na naše oddělení: Kontakt