16.1.2024
Newton One opět dostupný

Zdroj Newton One, který měl v minulých měsících dlouhodobý výpadek, je již opět v provozu. Dostupný je pouze pro studenty a zaměstnance Fakulty sociálních studií.

5.12.2023
Aktualizace EZproxy

V pátek 8. 12. 2023 od 21:00 do 22:00 proběhne plánovaná aktualizace EZproxy (https://ezdroje.muni.cz/vzdaleny_pristup/ezproxy.php). To může mít za následek krátké (řádově jednotky minut) výpadky vzdáleného přístupu k elektronickým zdrojům prostřednictvím EZproxy, tedy prostřednictvím odkazů na Portále EIZ. Uživatelům se tímto omlouváme.

18.9.2023
ProQuest Dissertations & Thesis

Od září 2023 je součástí Web of Science také nejrozsáhlejší světová databáze diplomových a disertačních prací ProQuest Dissertations & Theses, obsahující přes 3 milióny plných textů prací a 5 miliónů citací.

14.9.2023
Newton One aktualizace

Poskytovatel databáze NewtonOne, společnost Newton media, a.s. usilovně pracuje na obnově všech služeb po rozsáhlém hackerském útoku, do té doby je pro FSS dočasně zpřístupněná databáze Anopress.