Portál elektronických informačních zdrojů
 

Discovery služba - vyhledávání v elektronických zdrojích MU

EDS (EBSCO Discovery Service) – discovery.muni je tzv. discovery služba, která umožnuje rychlé prohledávání elektronických informačních zdrojů Masarykovy univerzity. Služba pracuje na principu prohledávání centrálního indexu, který je zaměřen na odborný obsah – indexují se metadata (včetně klíčových slov) i plné texty. Zahrnuta je produkce celé řady vydavatelů (včetně Nature, Elsevier, Springer, Wiley a dalších).

Součástí služby discovery.muni jsou i nástroje, které umožní k vyhledaným výsledkům zjistit dostupnost plného textu. K dispozici je seznam dostupných časopisů a knih, export do různých citačních formátů a manažerů, tisk a řada dalších funkcí. Služba také prohledává knihovní katalog Aleph MU.

 

Pro vyhledávání přes discovery službu EDS můžete využít formulář integrovaný níže nebo přejít přímo na hlavní stránku služby na adrese http://discovery.muni.cz/

Vyhledávání v elektronických informačních zdrojích MU
EBSCO EDS Logo Zadejte hledaný text:

Odkaz pro vzdálený přístup přes EZproxy: Discovery.muni vzdálený přístup přes EZproxy.

Základní informace

Jednoduché hledání: Na úvodní stránce služby discovery.muni je možné nalézt formulář pro zadání dotazu. Po odeslání dotazu jsou prohledány elektronické informační zdroje MU včetně knihovního katalogu Aleph.

Výsledky hledání: Výsledky hledání jsou řazeny dle relevance (shoda s titulem, klíčovými slovy, aktuálnost dokumentu, ...). Seznam výsledků lze filtrovat pomocí ovládacích prvků na levé straně stránky. Takto lze například omezit výsledky pouze na ty, ke kterým mám MU dostupný plný text, dále např. na konkrétního vydavatele apod.

Získání plného textu: Plný text (je-li dostupný) lze získat kliknutím na LinkSource fulltext, u některých výsledků (je-li plný text znám přímo) můžete využít přímých odkazů: General PDF link, Other fulltext link nebo HTML Fulltext link.

Další informace (FAQ, nápověda)

Podrobnější informace získáte na Rozcestníku nápovědy, případně můžete přejít přímo na stránku Často kladených dotazů, případně stručného přehledu.

Vyčerpávající informace je možné získat v anglickém jazyce vyvoláním nápovědy odkazem v pravém horním rohu na stránkách služby discovery.muni (odkaz Help (EN)).

OP VaVPI EU Logo
Přístup k této službě byl podpořen z prostředků projektu OP VaVpI MEDINFO - Informační zdroje pro medicínu a příbuzné obory, CZ.1.05/3.2.00/12.0225.