Portál elektronických informačních zdrojů
 

Vzdálený přístup přes proxy

Proxy server pro elektronické informační zdroje bude zrušen. Pro vzdálený přístup prosím používejte jiné technologie.

Pokud jste již technologii proxy používali dříve, je nutné si ji ve vašem prohlížeči opět vypnout. To lze udělat odmazáním http://ezdroje.muni.cz/proxy/libproxy.pac v nastavení prohlížeče (aby příslušné políčko zůstalo prázdné).

Pro použití proxy v prohlížeči je nutné provést dva kroky – proxy nastavit v prohlížeči (stačí pouze jednou) a přihlásit se k ní:
 

 1. Nastavení proxy v prohlížeči

  Toto nastavení proveďte jednorázově - pokud jste již tento krok provedli, není nutné jej při dalším přístupu k EIZ opakovat).

  Internet Explorer Internet Explorer 8
  • Zvolte nabídku menu "Nástroje" a poté postupně následující karty a nabídky: Možnosti Internetu - Připojení - Nastavení místní sítě (nebo Nastavení (Nastavení telefonického připojení a sítě VPN viz Jak určit mé připojení)) - Nastavení).
  • Zatrhněte "Používat skript pro automatickou konfiguraci" a do políčka "Adresa:" vložte
   http://ezdroje.muni.cz/proxy/libproxy.pac
  • Potvrďte nastavení stisknutím tlačítka OK.

  Firefox Firefox
  • Vyberte "Nástroje" z menu. Poté Možnosti - Rozšířené - Síť - Nastavení připojení. Objeví se okno s nastavením proxy.
  • Vyberte "Použít skript pro automatickou konfiguraci:" a políčko vyplňtě následujícím:
   http://ezdroje.muni.cz/proxy/libproxy.pac
  • Potvrďte tlačítkem OK.
  Google Chrome Google Chrome Icon
  • Zvolte nabídku menu "Nástroje" (ikona s francouzským klíčem v pravém horním rohu) a následně Možnosti. Zde v levém menu položku Pod pokličkou a vpravo pak u položky Síť klikněte na tlačítko Změna nastavení proxy. V otevřeném okně zvolte Připojení - Nastavení místní sítě (nebo Nastavení (Nastavení telefonického připojení a sítě VPN viz Jak určit mé připojení)) - Nastavení).
  • Zatrhněte "Používat skript pro automatickou konfiguraci" a do políčka "Adresa:" vložte
   http://ezdroje.muni.cz/proxy/libproxy.pac
  • Potvrďte nastavení stisknutím tlačítka OK.
 2. Přihlášení k proxy

  Klikněte na odkaz https://inet.muni.cz/proxy/lib pro přihlášení k proxy serveru (při přihlašování zadejte svůj login a heslo z IS MU).

  Přihlášením bylo ověřeno vaše oprávnění jako platného uživatele MU a byla zjištěna aktuální IP adresa vašeho počítače. Pro tento počítač pak bude povoleno použití služeb proxy serveru po dobu následujících 24 hodin. Po uplynutí této doby je pro přístup k EIZ z téhož počítače nutné znovu se k proxy přihlásit.

Pokud se vám nepodařilo nastavit si proxy podle stručného návodu výše, pak se prosím podívejte na Podrobný návod konfigurace.


A před samotným dotazem si prosím přečtěte Vzdálený přístup k EIZ nefunguje....