Portál elektronických informačních zdrojů
 
Charakteristika: plné texty více než 6 000 zahraničních deníků a populárně naučných časopisů
Odkaz: http://www.pressreader.com/
Vzdálený přístup?: přípojit přes EZproxy
Producent: NewspaperDirect Inc.
Dostupnost do: 31.3.2019
Kategorie: licencovaný zdroj
Dostupný z: Masarykovy univerzity
Obory: multioborový zdroj
Podrobný popis:

Databáze PressReader zpřístupňuje obsah vybraných novin a časopisů z celého světa. Obsahuje plné texty více než 6300 zahraničních deníků a populárně naučných časopisů v 60 jazycích ze 100 zemí. Archiv je u většiny titulů 3 měsíce. Tituly jsou dostupné v den vydání a jsou v plném rozsahu jako tištěné verze.

Z ČR je v databázi zahrnuto 12 titulů (MF Dnes, Lidové noviny, Respekt, Hopodářské noviny aj.); z UK je to  169 deníků (Daily Mail, The Guardian, Daily Mirror, Daily Express atd.) a 287 magazínů; z USA je zařazeno 214 deníků (The Washington Post, Los Angels Times, US Today aj.) a 235 magazínů, atd.

Uživatelé mají k dispozici i aplikaci pro mobilní zařízení (chytré telefony a tablety), viz http://www.about.pressreader.com/.

PressReader zároveň umožňuje funkci čtení textů (i v českém jazyce). V kontextovém menu lze zvolit ikonu reproduktoru (popisek "Naslouchat", případně v anglické verzi "Listen"). Upozorňujeme uživatele, že poslech na dekstopovém prostředí nefunguje zcela bez chyb a pro započetí poslechu je nutné použít navigační šipky pro přechod mezi články - pak se většinou poslech spustí. V mobilní aplikaci funguje poslech bez problémů.


Typ zdroje: fulltextový
Jazyk: vícejazyčný
Kontaktní osoba: Mgr. Vlastimil Krejčíř