Portál elektronických informačních zdrojů
 
Loga MŠMT, Evropské unie a programu OP VaVPI / MŠMT, European union and project OP VaVPI logos
Charakteristika: kolekce vybraných elektronických knih z různých oborů
Odkaz: http://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,cookie,url,uid&...
Vzdálený přístup?: Shibboleth
Producent: EBSCO Publishing
Dostupnost do: neomezena
Kategorie: licencovaný zdroj
Dostupný z: Masarykovy univerzity
Obory: multioborový zdroj
Podrobný popis:

EBSCO eBooks je kolekce vybraných elektronických knih. Knihy lze prohlížet podobně jako jiné elektronické zdroje online (kliknutím na eBook Full Text). Zároven je zde navíc nová možnost knihu si celou stáhnout ("vypůjčit") do svého počítače offline a po nějakou dobu ji mít takto kdykoli k dispozici.

K offline "výpůjčení" je nutné mít nainstalovaný software Adobe Digital Editions (ADE) a být registrován na webu EBSCA (My EBSCOHost). Podrobný návod nastavení si můžete stáhnout zde na Portálu (přiložený soubor) nebo se můžete podívat na tutoriály. Software Adobe Digital Editions si můžete nainstalovat i na několik svých zařízení - když si zřídíte u Adobe účet (můžete i při instalaci ADE), lze vypůjčenou knihu prohlížet na všech těchto vašich zařízeních. Více viz návod.

Vypůjčit si můžete nejvýše 10 knih zároveň - u každé výpujčky si musíte zvolit na jak dlouho si budete chtít knihu půjčit (1 až 7 dní). Po uplynutí této doby bude kniha automaticky vrácena (knihy nelze vrátit dříve).

Přístup k tomuto informačnímu zdroji byl podpořen z prostředků projektu OP VaVpI SCI-INFO: vědecké informační zdroje pro ČR, CZ.1.05/3.2.00/12.0230.


Typ zdroje: fulltextový
Jazyk: vícejazyčný
Kontaktní osoba: Mgr. Vlastimil Krejčíř
Připojené soubory:
Soubor eBooks helpsheet_adobeID - EN.PDF anglický návod pro nastavení Adobe Digital Editions a půjčování eknih ze zdroje EBSCO (návod i pro iPad)
Soubor eBooks helpsheet_adobeID - CZ.pdf český návod pro nastavení Adobe Digital Editions a půjčování eknih ze zdroje EBSCO (návod i pro iPad)
Soubor EBSCo_ebook_titles_2015.xlsx seznam trvale zakoupených elektronických knih EBSCO