Portál elektronických informačních zdrojů
 
Charakteristika: impact faktory vědeckých časopisů
Odkaz: http://jcr.incites.thomsonreuters.com/
Vzdálený přístup?: přípojit přes EZproxy
Vzdálený přístup?: Shibboleth
Producent: Thomson ISI
Dostupnost do: neomezena
Kategorie: licencovaný zdroj
Dostupný z: Masarykovy univerzity
Obory: multioborový zdroj
Podrobný popis:

Tato databáze je základním zdrojem pro stanovení "kvality" vědeckých časopisů (impact factors). Vychází z citačních údajů z více než 8.400 vědeckých a technických časopisů z celého světa.

Journal Citation Reports (JCR) je databáze obsahující statistické údaje a kvantitativní nástroje pro systematické a objektivní vyhodnocování, kategorizaci a vzájemné porovnávání vědeckých a odborných časopisů sledovaných společností Institute for Scientific Information (ISI), např. v databázích Web of Science a Current Contents. Jedním z nástrojů pro takové porovnávání je tzv. "impact factor", který udává míru frekvence citací průměrného článku daného časopisu za dané časové období a lze ho využít jako základ pro odhad prestiže akademických časopisů.

JCR slouží především potřebám informačních specialistů, nakladatelů a editorů, využívají ho však i autoři - například k výběru časopisů pro publikování a identifikaci časopisů relevantních pro oblast jejich odborného zájmu.

Český tutoriál:

http://www.youtube.com/watch?v=UB-DEn19lrk&feature=youtu.be

 

Vyvolání JCR:

Po připojení ke zdroji Web of Knowledge vyberte z nabídky "Additional Resources" v horním zeleném pruhu volbu "Journal Citation Reports" a klikněte na GO

 

Uživatelé, kteří jsou zároveň přihlášeni ve Web of Science, mohou mít problémy při přístupu do JCR (z univerzitní sítě). Pokud ttoto zaznamenáte, pak doporučujeme otevřít JCR v anonymním okně prohlížeče nebo se odhlásit Z WoS.

 


Typ zdroje: kombinovaný
Jazyk: anglický
Kontaktní osoba: RNDr. Miroslav Bartošek CSc.