Portál elektronických informačních zdrojů
 
Charakteristika: monitoring denního českého tisku a médií
Odkaz: https://muni.anopress.cz/
Vzdálený přístup?: přípojit přes EZproxy
Producent: Anopress IT, a.s.
Dostupnost do: 30.9.2021
Kategorie: licencovaný zdroj
Dostupný z: Masarykovy univerzity
Obory: multioborový zdroj
Podrobný popis:

Aktuální fulltextové informace z českých médií zpřístupněné prostřednictvím mediální databáze Anopress.

Databáze obsahuje aktuální informace nejen z novin (HN, LN, DNES, Právo a mnoha dalších) a časopisů (Ekonom, EURO, Bankovnictví, Finanční poradce, Respekt, Týden), ale i přepisů rozhlasového (Radiožurnál, ČRO6, F1, Impuls) a televizního vysílání (ČT1, 2, 24, Nova, Prima). Seznam všech monitorovaných zdrojů, kterých je cca 1500, je k dispozici na http://www.anopress.cz/sledovana-media

Obsah je denně aktualizován: články a zprávy z deníků aktuálního data jsou v něm k dispozici od 8.00, přepisy relací rozhlasu a televize jsou do něj zařazovány s minimální časovou prodlevou, týdeníky a ostatní periodika zpravidla v den vydání. Prostřednictvím databanky lze souhrnně prohledávat jak aktuální – dnešní – tisk, tak i noviny několik roků staré. Vše v retrospektivě sahající až – podle typu dokumentu – do roku 1996.

Nově si můžete zobrazovat i předlohy dokumentů ve formátu JPG (je-li tato ikona v seznamu vyhledaných výsledků znázorněna).

 

Masarykova univerzita má u zdroje Anopress omezen měsíční objem stažených či zobrazených  článků. Doporučujeme vzájemnou ohleduplnost a využívat zdroj střídmým způsobem. Pokud potřebujete stahovat či pročítat na obrazovce velké objemy článků, pak to prosím předem konzultujte s pracovníky vaší knihovny, kontaktní osobou uvedenou níže nebo napište na e-mail uvedený v kontaktech EIZ.

 


Typ zdroje: fulltextový
Jazyk: český
Kontaktní osoba: Mgr. Dana Mazancová DiS.