Portál elektronických informačních zdrojů
 
Charakteristika: osobní správce referencí
Odkaz: http://www.myendnoteweb.com
Vzdálený přístup?: Shibboleth
Dostupnost do: neomezena
Kategorie: licencovaný zdroj
Dostupný z: Masarykovy univerzity
Podrobný popis:

Uživatelé MU mají možnost zdarma využívat webovou aplikaci EndNote Web (nově označovanou jako EndNote Basic) pro správu osobních bibliografických a webových referencí od firmy Thomson Reuters (producent databáze Web of Science). Aplikace EndNote Web je sdružena s citační databází Web of Science, ale dá se využívat i nezávisle na ni.

Pro získání přístupu je třeba se nejprve zaregistrovat na stránce http://www.myendnoteweb.com (Don't have an account? tlačítko Sign Up - vyplňte svůj e-mail, jméno, příjmení a zadejte rovnou také nové heslo). Systém vám zašle na e-mail aktivační zprávu; po aktivaci se lze již kdykoliv přihlásit přes výše uvedenou stránku ke svému účtu EndNote a spravovat své reference přímo na serveru EndNote (žádný lokální klient se neinstaluje). Registraci je nutné provést z počítače v počítačové síti MU. Následně lze po přihlášení pracovat s EndNote již odkudkoliv.

Základní parametry a omezení verze EndNote Basic jsou uvedeny na http://endnote.com/product-details/basic

Tutoriál k aplikaci EndNote je k dispozici na http://endnote.com/training

Při práci s databází Web of Science lze ukládat odkazy na vyhledané webové zdroje do svého EndNote Managera přes tlačítka Save to EndNote.

 


Jazyk: anglický
Kontaktní osoba: RNDr. Miroslav Bartošek CSc.